Fahiş fiyatlar can bezdirdi
Emre Sinan

Emre Sinan

Emre'nin Köşesi

Fahiş fiyatlar can bezdirdi

04 Haziran 2022 - 15:55

Hayat standartlarının her geçen gün daha da zorlaşmaya başladığı ülkemiz de gidişat dayanılmaz bir noktaya varmış bulunmakta. Deyim yerindeyse “iğneden ipliğe” yapılan zamlar enflasyonun iyice yükseleceğinin habercisi.
Gıda ve temel ihtiyaçların fahiş fiyata ulaşmasıyla beraber ne yapacağını şaşıran vatandaşlarımızı bir de barınma ihtiyacı korkusu sardı. Konut fiyatlarında ki artış hem kiracıyı hem de ev almak isteyenleri zor duruma bırakmış bulunmakta.
Gelir seviyesinin en alt düzey de olması konut fiyatlarına güç yetiremez hale getirdi. Bu artışların temel nedenlerinden biri de yabancılara yapılan konut satışlarında ki artış ve bu artışa bağlı olarak yükselen fiyatlar. Özellikle büyükşehirler de döviz üzerinden yapılan satışlar emsal olarak teşkil edilip  değerinden fazla kazanma arzusunu kaf dağına çıkarmış bulunmakta.
Bu durumun acilen  kontrol altına alınıp belirli bir sistem dahilinde yapılması konut fiyatlarının aşağıya çekilmesi gerekmektedir. Vatandaşın rahat ve huzur içinde yaşamasını sağlamak devletimizin görevlerinden birdir.
Bahsi geçen konuyla ilgili gerekli adımları devletimiz atacaktır. Vatandaş olarak da bizler de elimizi taşın altına koymamız gerekmektedir. Aç gözlü olmanın ne bizlere ne de ülkemize bir faydasının olmayacağı aşikar.
Yunus Emre’nin şu şiiri ile vedalaşalım.
“Gelin tanış olalım
  İşi kolay kılalım
  Sevelim, sevilelim
  Dünya kimseye kalmaz.”
Selam ve muhabbetle..

YORUMLAR

  • 0 Yorum