Darıca Bıyık'la Altın çağını yaşıyor!
Mustafa AKSOY

Mustafa AKSOY

TERS KÖŞE

Darıca Bıyık'la Altın çağını yaşıyor!

08 Nisan 2022 - 12:35

 Kocaeli’de proje ve hizmet denilince akla ilk gelen belediyelerin başında Darıca geliyor. Darıca Belediyesi, Muzaffer Bıyık’ın Başkanlığıyla beraber adeta altın çağını yaşıyor. Darıca gibi zorlu bir ilçede 9 yıl İktidar Partisi’nin İlçe Başkanlığı’nı yapmak hiç kolay bir iş değildi. Çünkü Muzaffer Bıyık göreve gelene kadar küçük gibi görünen Darıca ilçesinde AK Parti 5 yılda 5 İlçe Başkanı değiştirmişti. Böyle bir durumda İlçe Başkanlığı görevine gelen Muzaffer Bıyık, İlçede birlik ve beraberliği sağladı, sağduyu ve uzlaşı kültürünü hakim kıldı ve bu şekilde 9 yıl İlçe Başkanlığı yaptı.
***
  Görev yaptığı süre zarfında teşkilatlara dokunarak gönüllerde taht kuran Muzaffer Bıyık’ın bu başarısını mükafatlandıran AK Parti Genel Merkezi, Gönül dostu mütevazi Başkan Sayın Bıyık’ı 2019 yerel seçimlerinde Belediye Başkanı adayı olarak gösterdi. 9 yılda attığı temellerin karşılığını Başkan Bıyık, Darıcılıların oylarıyla Belediye Başkanı olarak aldı. Darıca’da şu anda adeta bir hizmet yarışı var. Bu hizmet yarışında bayrağı en önde taşıyan isim yine Başkan Muzaffer Bıyık. Darıca, Büyükşehir ile birlikte adeta ilçeyi şantiyeye döndürdü. Başkan Bıyık’ın heybesi dolu, çünkü seçim beyannamesinde verdiği hemen hemen her sözü tuttu. Büyükşehir’le arayı iyi tutan Başkan Bıyık, Ankara ile de güçlü bir bağ kurunca Darıca yerel iktidarın meyvelerini yemeye başladı.
***
  Darıca denilince akla gelen ilk konu Gençlik Çalışmaları. Kentin en genç belediye Başkan yardımcısına sahip olan Darıca Belediyesi bu sayede gençlere yönelik projeleriyle Kocaeli’ye damga vuruyor. Darıca’da YKS sınav ücretlerini Belediye karşılıyor, E-Spor merkeziyle dijital sporlarda Darıca marka haline geldi, DARES ile sporda Darıca marka olurken, Olimpiyat madalyasına kavuşan ilk ilçemiz oldu. Eray Şamdan gibi binlerce gence yapılan yatırımlar, İlçeyi söz de değil özde bir spor kenti haline getirdi. İlk, orta ve liseli dereceli okullarda öğrenim gören öğrenciler için geziler, kültür programları, Dijital Kütüphane, kitap kafe gibi etkinlikler insanlara “Keşke Darıca’da genç olsaydım” dedirtiyor.
***
  Başkan Bıyık bunları sadece siyaset ya da oy beklentisi için yapmıyor. Gençlere yönelik her etkinlikte Başkan Bıyık’ı, genç Başkan yardımcısı Cüneyt Şentürk ile beraber görebilirsiniz. Başkan Darıca’daki her gençlik buluşmasında yerini alıyor, onların fikirlerini dinliyor, beklentilerine göre hareket ediyor. İşte bütün bunları Bıyık tüm samimiyetiyle gerçekleştiriyor. Çünkü Gönül Belediyeciliği’nde, sosyal belediyecilikte, gençlik yatırımlarında Darıca bir marka haline geldi. Öyle ki, bu çalışmalar Ankara’nın bile dikkatini çekti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlik ödülünü bizzat kendi eliyle Muzaffer başkana takdim etti.
***
  Başkan Bıyık göreve gelir gelmez parolasını tasarruf olarak belirlemişti. Hamasi siyasette kalmayan bu söylem de gerçek oldu ve Darıca Belediyesi de en az Gebze Belediyesi kadar tasarruf politikalarıyla adından söz ettirdi. Geçtiğimiz yıl CHP Meclis üyeleri doğru bütçe kullanımı ve tasarruftan dolayı Özel Kalem Müdürü Mesut Abdurrezzak’ı tebrik etmişti, bu yıl da CHP’liler Başkan Bıyık’a Mecliste tebriklerini ilettiler. Nisan ayı Meclisi’nde tasarruf politikalarından dolayı Muzaffer Bıyık’a teşekkür eden CHP Meclis Üyeleri, bu başarıların hakkını da teslim etmiş oldu.
***
   32 yıldır Gebze’de yaşayan ve gazetecilik mesleğinde 25 yılını geride bırakan bir kişi olarak bölgemize katkı sunan, kentimizi yaşanabilir hale getiren herkesi takdir etmek boynumuzun borcu. Bu nedenle 3 yıl gibi kısa bir sürede Darıca’ya altın çağını yaşatan ve kendisine gıptayla bakılan Başkan Muzaffer Bıyık ve ekibini can-ı gönülden tebrik ediyorum.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum