TFF'nin yeni başkanı belli oldu!

TFF'nin yeni başkanı belli oldu!

TFF'nin yeni başkanı belli oldu!
16 Haziran 2022 - 16:29

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağanüstü Genel Kurulu'nda başkanlık görevine Mehmet Büyükekşi seçildi.
 Ankara JW Marriott Oteli'nde gerçekleşen genel kurulda, başkanlık seçimi için oy sayımı tamamlandı. Kullanılan 209 oyun 158'ini alan Büyükeşi, TFF'nin yeni başkanı oldu. Kullanılan oyların 51'i geçersiz sayıldı.
 Büyükekşi'nin yönetim kurulu listesinde şu isimler bulunuyor:
 
"Yalçın Orhan, Nükhet Küçükel Ezberci, Murat Aksu, Yusuf Günay, İdil Karademirlidağ Suher, Erman Kalkandelen, İbrahim Burkay, Alkın Kalkavan, Ramazan Üçdan, Müslüm Özmen, Hamit Altıntop, Ali Düşmez, Talat Papatya, Volkan Can.
‘Felsefemiz biz olmak’
Açıklamalarda bulunan Mehmet Büyükekşi, “Tüm kulüplerimiz son derece önemli, hepsinin kendine has sorunları var. Problemlerin bir kısmı ekonomik problemler. Yeteri kadar doğru bir sistem uygulamadığımız için bazı kulüplerimiz aşağıdan oyuncu getiremiyor. Bu konuda da adımlar atılıyor. Özellikle yayın ihalesi, harcama limitleri ve yabancı kuralı konusunda birlikte hareket edeceğiz. Masada karşı karşıya gelirsek yol alamayız. Biz yan yana duracağız." dedi.
 
"Disiplin Kurulu ve Tahkim Kurulu'nun istifasını isteyeceğim"
 
"Disiplin Kurulu ve Tahkim Kurulu'nu değiştiremiyorum ama seçilirsem teşekkür konuşmamda istifa etmelerini isteyeceğim. Hakem performansları konusunda yapay zeka kullanmak istiyoruz. Hiçbir şey algı operasyonu olmamalı. Hakem tartıştırmak yerine aldıkları puanları kamuoyuna açacağız. Ödül ve ceza sistemini değiştireceğiz."
Öte yandan, Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Adayı Mehmet Büyükekşi, mevcut yayıncı kuruluş beIN Sports ile gelecek sezon için de anlaşma sağlandığını duyurdu.
"Tüm kurulların istifasını talep ediyorum"
"Baskılara boyun eğmedik, biz doğrusunu yapmak için çalışacağız. Biz birlikte yürümeye kararlıyız. Türk futbolunu hak ettiği noktalara getireceğiz. Ben bundan sonraki dönemde de özelikle her zamankinden farklı yönetim kurulu listesi oluşturdum. Her bölgeye hitap eden yönetim kurulumuz var. Onlarla birlikte inşallah çok güzel işlerin altına imza atacağız. Ayrıca TFF bünyesinde görev yapmakta olan Disiplin Kurulu, Tahkim Kurulu, Merkez Hakem Kurulu (MHK), UCK ve Etik Kurulları gibi tüm kurulların istifasını talep ediyorum. Biz bu yola çıkarken bembeyaz bir sayfa açarak bu yolda ilerlemek istiyoruz."
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum