AK Parti'yi, ölümüne destekleyenler, genelde parti binasından içeri girmemiş ve menfaat gütmeyen isimler zirveye taşıyor. Bu isimler halk dediğimiz topluluk. Bu halk genelde kendi işinde gücünde olan kişiler topluluğudur. Söylediklerimden kimse alınmasın, gücenmesin. Söylemlerim istisnaları kapsamıyor. Kim ne kadar yetenekli, kim ne kadar dürüst herkes biliyor. Gebze çok büyük görünse de aslında küçük bir kent. Herkesin herkesi tanıdığı bir yerde yaşamanın cazibesi de bu işte. Kim ne bok yemiş ise Eskihisar'dan kokusu geliyor. AK Parti’nin en büyük şansı da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı çıkarsız seven insanların çoğunlukta olması. AK Parti’den çıkarı ve menfaati olan birçok ismi yaklaşan 2023 genel seçimlerde yaşayarak göreceğiz. Parti adı ile isim yapmak isteyen, parti kanalı ile bir yere gelmek isteyen birçok isim sahnede boy gösterecek ve ne kadar şirinlik varsa yaparak parti büyüklerinin gözüne girmeye çalışacak. Benim temennim hak eden isimlerin icraat makamlarına gelmesinden yana. Bu sadece AK Parti için geçerli değil, tüm siyasi partiler için geçerli. Gebze’nin hak ettiği değer bu genel seçimlerde verilen sırlamada ve sayıda belli olacak. Ben şimdiden tarihe not düşmek istedim.