Oturduğu koltuktan güç alan değil, oturduğu koltuğa güç katan...
Barış DURSUN

Barış DURSUN

MEDYATİK

Oturduğu koltuktan güç alan değil, oturduğu koltuğa güç katan isim

12 Kasım 2021 - 14:30

Gebze’de kendisini tanımayanınız yoktur. Geldiği her mevki ve makama değer katan bir isim olan Marmara Teknokent (MARTEK) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Okur’un, Gebze’de önemli hizmetlerde ve değişimlerde imzası vardır. Mehmet Ali Okur yeri kolay kolay doldurulamayan bir isim.

AK Parti Gebze İlçe Başkanlığı döneminde Gebze ve o dönemde Gebze’ye bağlı olan Darıca, Dilovası ve Çayırova’da tarzıyla, farkıyla, zekâsıyla, iş bitiriciliğiyle siyaseti en tepe noktasına taşımıştır. Yaptığı akıl almaz çalışmalar ile insanların her dönem beğenisini ve takdirini almıştır. Mehmet Ali Okur üstlendiği her görevi layıkıyla yerine getiren biri. Hatırlarsanız ilçe başkanlığı döneminde efsane oldu. Adam milletvekilliği yaptı en ulaşılır milletvekili unvanını aldı. Milletvekilliği döneminde kendisine gelen her vatandaşın işini çözmek için elinden gelen her şeyi de yaptı. O dönemde de şimdide her gelen taleple, sorunla ve vatandaşla ilgilenmiştir. O dönemde TBMM’de en çok ziyaretçisi olan Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur’dur. Adam yol yordam bilir, gönül almasını da bilir.

Şuanda TÜBİTAK içerisinde faaliyet gösteren MARTEK’in Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaya devam ediyor. Aynı zamanda AK Parti genel merkez tarafından görevlendirelen ve Türkiye’nin en büyük şehri olan Konya’da yıllarca koordinatörlük görevini başarıyla yerine getirdi. Şimdide de Sakarya İl Koordinatörlük görevini icra etmeye devam ediyor. AK Parti’nin iş bilir isimlerinden biri olan Okur, AK Parti’ye olan bağlılığı ve samimiyetliyle bilinir, sayılır. AK Parti’nin güvendiği isimlerinden biridir. Okur’a hangi görev verilirse verilsin başarıyla yerine getirir ve oturduğu koltuktan güç alan değil, oturduğu koltuğa güç katan isimdir.

Mehmet Ali Okur’a hakkını teslim etmek lazım diye düşünerek bu yazıyı kaleme almaya karar verdim. Marmara Teknokent ismini muhtemelen Gebze’nin yüzde 99’u bilmiyordu. MARTEK, bilişim alanında Türkiye ve dünyaya değer katan teknokentlerden bir tanesidir. Bölgeye yıllarca kapıları kapalı olan MARTEK’in varlığından haberdar olmadığımız gibi bilişim sektöründe faaliyet gösteren ve kendini geliştirmek isteyerek MARTEK’in imkanlarından faydalanmak isteyen firmaların da kolay kolay içeriye giremediği kapalı bir kutuydu.

MARTEK’in başına gelen Mehmet Ali Okur orada da farkını göstererek tüm kapıları ardına kadar açtı. Bilişim ve Ar- Ge firmalarının önüne imkanlar sundu. Daha önce içeriye giremeyen firmalar şimdi MARTEK’in tüm imkanlarından faydalanıyor. Mehmet Ali Okur’un farkını orada da görmek mümkün. Zaten içerideki işleyişi ve değişimi görmemek mümkün değil. MARTEK’i, Mehmet Ali Okur öncesi ve Mehmet Ali Okur sonrası nitelendirmek gerek diye düşünüyorum. Çünkü MARTEK daha önce yüzde 30 doluluk oranında faaliyet gösterirken şuanda yüzde 100 doluluk oranı ile kapasitesini doldurmuş durumda. Bu kolay bir telaffuz değil. İçeride faaliyet gösteren firmalar çatır çatır iş üreterek dünya ve Türkiye pazarına değer katıyor. Buda dolaylı yoldan Gebze’nin adının iyi anılması demek.

Velhasılıkelam MARTEK Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Okur hangi göreve gelirse gelsin, üstesinden gelerek, bulunduğu makama da değer katıyor. Okur’u bir Gebzeli olarak kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum